- МОНИТОРИНГ РАБОТЫ ОРГАНОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ВЛАСТИ И МЕСТНОГО САМОУПРАВЛЕНИЯ
--------------------------------------------------
- МОНИТОРИНГ ПРАВООХРАНИТЕЛЬНЫХ ОРГАНОВ И СУДЕБНОЙ СИСТЕМЫ
--------------------------------------------------
- МОНИТОРИНГ ЗАКОНОДАТЕЛЬНОГО ПРОЦЕССА
--------------------------------------------------
- ПРАВОВАЯ ЗАЩИТА НАСАЛЕНИЯ
--------------------------------------------------
- ЗАЩИТА ПРАВ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ ФИНАНСОВЫХ УСЛУГ
--------------------------------------------------
- САМООРГАНИЗАЦИЯ НАСЕЛЕНИЯ
--------------------------------------------------
- ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ УПРАВЛЕНЧЕСКОГО СОСТАВА
--------------------------------------------------
- ЮРИСПРУНДЕНЦИЯ И ПРАВОЗАЩИТА ДЛЯ ДЕТЕЙ И ВЗРОСЛЫХ
--------------------------------------------------
- ЗАЩИТА ПРАВ УКРАИНЦЕВ ЗА ГРАНИЦЕЙ
--------------------------------------------------
- РАЗВИТИЕ БИЗНЕСА И ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА
--------------------------------------------------
- ФОРМИРОВАНИЕ ЗДОРОВОГО ОБРАЗА ЖИЗНИ
--------------------------------------------------
- БЕЗОПАСНОСТЬ ГРАЖДАНАКТУАЛЬНЫЕ НОВОСТИ

Николаевцам разъяснили о порядке начисления объемов потребленной тепловой энергии в декабре 2019 года


За дорученням голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадніка 16 січня в ОДА відбулася прес-конференція за участю керівництва ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо нарахувань за теплопостачання в грудні 2019 року.

Розпочав прес-конференцію заступник голови Миколаївської ОДА Валентин Гайдаржи, зазначивши, що останнім часом зросла кількість звернень громадян, в тому числі, і через засоби масової інформації, щодо стурбованості по значному збільшенню нарахувань в грудні по відношенню до листопада 2019 року. Відтак, за дорученням голови ОДА Олександра Стадніка зібрано прес-конференцію, аби і ЗМІ, і жителі міста були поінформовані.  Роз’яснення населенню міста Миколаєва про причини, які вплинули на таке нарахування надали  керівники теплопостачальних підприємств.

Зокрема, керівництво ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» зазначило, що опалювальний сезон розпочато згідно рішення виконкому Миколаївської міської ради з листопада 2019 року. За технологічними особливостями ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» виходить на температурні параметри поетапно, поступово прогріваючи теплові мережі, не допускаючи критичного збільшення температури. Тобто в першій декаді листопада відбувалося налагодження належної роботи, одночасно з цим в листопаді зберігалася тепла погода. Особливість також пов’язана з тим, що звіти показників приладів обліку теплової енергії надаються до теплової інспекції ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» у період з 18 до 25 число кожного місяця. Саме це вплинуло на те, що в листопаді при позитивних температурах зовнішнього повітря і низьких температурних параметрах теплоносія по ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» відбулися незначні нарахування за теплову енергію.

По тих абонентах, які здавали показники в період з 18 до 25 листопада, різниця показників до 1 грудня вираховувалася за середнім показником і донараховувалася у звітний платіж.

«Нарахування грудня містить 3 складові: перерахунок за фактичними показами лічильника за листопад 2019 року, фактичне споживання за показами лічильника за грудень 2019 року станом на дату надання звіту (з 18 по 25 число місяця) та розрахункове споживання з дати звіту до кінця місяця. Враховуючи те, що листопад був теплим на початку місяця (до дати зйому показів лічильників), прогнозне нарахування до кінця листопада виявилося меншим за фактичне, тому у грудні було донараховано реально спожиті обсяги теплової енергії за листопад 2019 року. В січні 2020 р. буде здійснено перерахування споживання грудня за фактичними показами лічильників, які будуть надані в січні», - прокоментували у ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ».

У подальшому, в січні 2020 року, теплопостачальним підприємствам рекомендовано проаналізувати і здійснити перерахунки нарахувань за показниками приладів обліку теплової енергії, і вирівняти зазначену ситуацію. В тому числі, з відображенням конкретних обсягів теплоспоживання і прведених перерахунків. Крім того, на офіційних сайтах та сторінках у соціальних мережах підприємств навести приклади виконання нарахувань і можливих перерахунків по конкретним будинкам, де люди зверталися через засоби масової інформації у ході прес-конференції.

Керівництво підприємств зазначило, що доцільно у разі виникнення спірних питань безпосередньо надсилати звернення на адресу підприємства, які будуть відпрацьовані у першочерговому порядку та на які буде надано детальні відповіді по кожному такому зверненню громадян в разі занепокоєння можливим необґрунтованим нарахуванням за спожиті послуги теплопостачання.

Керівниками теплопостачальних підприємств, зокрема, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», наголошено, що розмір тарифів на теплову енергію, який застосовується в Миколаєві, є найнижчим тарифом по Україні і фактично є збитковим.

Враховуючи, що і ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» і ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» є ліцензіатами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, будь-які свої дії, пов’язані з перерахунком нарахувань за спожиту теплову енергію  і впливом на фінансовий стан, вони мають погоджувати з НКРЕКП. Обидва підприємства звернулись з офіційними листами до Національної комісії щодо надання роз’яснень виконання і застосування вимог Постанови 1082.

Підбиваючи підсумки прес-конференції, заступником голови ОДА Валентином Гайдаржи запропоновано керівникам теплопостачальних підприємств надати до облдержадміністрації детальні розрахунки проведених нарахувань за теплову енергію, в тому числі, за середньо розрахованими показниками листопада та грудня 2019 року, забезпечити дотримання вимог Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", інших нормативно-правових актів в сфері комерційного обліку теплової енергії. Крім того, попереджено, що в разі виявлення порушень, облдержадміністрація буде звертатися до НКРЕКП, як національного регулятора щодо перевірки дотримання ними ліцензійних умов.

<< Вернуться на предыдущую страницу